מכונות קשירה

תחום הקשירה מקיף מגוון גדול של פתרונות וסוגי חומרים. כך גם מגוון השימושים בקשירה גדול ולא אחיד.

סרטי פלסטיק ומתכת

סרטי מתכת אלו סרטי פלדה שמשמים לקשירת מוצרים כבדים במיוחד. סרטי המתכת חזקים ולהם גמישות והתארכות נמוכים והם גם עמידים לאורך זמן. עם זאת אופן העבודה איתם יותר נוקשה ומצריך עבודה עם כפפות וציוד מאסיבי. סרטי פלסטיק (PP/PET) משמשים את רוב השוק. הם יותר קלים לעבודה וגם העלות שלהם למטר נמוכה יותר משמעותית.

גם סרטי פלדה וגם סרטי פלסטיק מגיעים במספר מידות רוחב ובעובי שונה. התאמת הסרט והמכשור או המכונה לסוג המוצרים שלכם דורשת ניסיון. בחלק לא מבוטל של המקרים נמצא כי סוג הסרט הוא מעבר לצורך עצמו. בהתאם לכך העלות תהיה גבוהה יותר.

פעולת הקשירה

קשירה ידנית – סוגי המכשירים לקשירה ידנית מתחילים בראצ'ט ולוחץ פשוט או HD, דרך מכשירים ידניים חשמליים ועד לציוד פניאומטי מגוון.
קשירה אוטומטית – מחייבת מכונות שמשולבות בקווי ייצור (Inline) או מכונות אוטומטיות עצמאיות. כאשר יש צורך בקשירת מוצרים רבים, יהיה ערך כלכלי משמעותי לשילובה של מכונה אוטומטית.

ישנן חברות שבמשך שנים מבצעות קשירה למשטחים, כחלק מתהליך האריזה, בנוסף לפעולת העטיפה בסטרץ'. הנחת העבודה שהסטרץ' לא מחזיק את המשטח מספיק חזק ולכן הלקוחות שלכם ביקשו שתהיה גם קשירה. בפאקו קיימים פתרונות לצמצום תהליך הקשירה לצד עטיפה.

סגירת נגישות