מכונות עטיפה

מכונות עטיפה הן מהמכונות הנפוצות ביותר ברחבי העולם. מאות אלפי חברות מיישמות מידי יום עטיפת מיליוני משטחים. מנגד, עדיין לא מעט חברות עדיין מסתמכות על עבודה פיזית של עובדים בתהליך העטיפה.

מכונות עטיפה הן מוצר בסיסי בקווי אריזה אוטומטיים או ידניים, בחברות גדולות או עסקים קטנים.   גם חברות קטנות שמעוניינות בחיסכון בעלויות האריזה (חומרים ועובדים) ירוויחו רבות משימוש במכונה.

מה היתרונות לשימוש במכונות עטיפה? איזה סוג של מכונה מתאים לחברה שלך?

חברות רבות מתחילות בעיטוף משטחים בצורה ידנית באמצעות דיספנסר, ידית שהיא מעין מתקן מתכת עליו מולבש גלילי סטרץ' ידני. עטיפה ידנית גורמת לבזבוז סטרץ' ובעיקר תורמת לעטיפת משטחים באיכות מאוד נמוכה. איכות העטיפה הופכת למשמעותית ביותר בעת העלאת המשטחים למידוף בגובה וכן בעת שינועם ללקוחותיכם. לא ניתן להגיע לסטנדרטים של איכות עטיפה ובטיחות בעטיפה ידנית.

עטיפה על ידי מכונה חוסכת כסף רב, הן בצמצום משמעותי של עלויות חומרי האריזה והן בזמן עובד.

בטיחות

משטח שנעטף בצורה ממוכנת תוך שימוש בסטרץ' מתאים!, יהיה הרבה יותר בטוח נגד קריסה. נושא הבטיחות בעבודה הנו עניין חשוב בשנים האחרונות. הדרישות הולכות ומחמירות וגורמות למנהלי עסקים לרצות להפחית את הסיכונים. עטיפת משטח על ידי מכונה מספקת מענה הולם. קיימות שיטות שונות בהן אנו מצמצמים את ההחלטה של מפעיל המכונה ועל ידי כך מקבלים אחידות בתוצאות מבחינת הבטיחות והחיסכון לאורך זמן.

כיצד תדע אם עטיפה ידנית או עטיפה במכונה הן הבחירה הטובה יותר לחברה שלך?

אנו מנהלים בדיקה מקצועית של תהליכי האריזה במפעלכם כולל התייחסות לתהליכים מקדימים לשלב העטיפה ואף אלו שבהמשך והכל על מנת להתאים את הפתרון הנכון ביותר מתוך מספר גדול של אפשרויות. בנוסף אנו בוחנים את חומרי האריזה בהם החברה משתמשת, אופן השימוש, הכמות וכדומה. בחירת הפתרון הנכון וכן האלטרנטיבות מוצעות ללקוח בתהליך החלטה שקוף וברור.

סקירה קצרה לגבי סוגי מכונות העטיפה הקיימות:

מכונות עטיפה מסוג במה מסתובבת: המשטח שנדרש לעטוף אותו מונח על הפלטה העגולה של המכונה (במה). הבמה מסתובבת יחד עם המשטח ובזמן הזה הסטרץ' מסתובב סביב המשטח. מכנות מסוג זה הן השכיחות ביותר. יתרונות: מתאימות לסוגים רבים של משטחים, זולות יחסית.
קיימות מכונות חצי אוטומטיות בהן העובד מעורב בתהליך וצמוד למכונה ויש מכונות אוטומטיות שמבצעות את כל התהליך מתחילתו ועד סופו ללא מעורבות העובד. כמו כן יש פתרונות שהם בין חצי אוטומטי לאוטומטי.

מכונות עטיפה ניידות (רובוט): המשטח מונח על הרצפה. מכונת העיטוף מופעלת ומסתובבת כולה סביב המשטח כאשר המשטח עומד ללא תזוזה. היתרון במכונה זו שניתן לעטוף משטחים בגודל גדול או במשקל כבד במיוחד. שיטת הפעולה של מכונה זאת מבוססת על מצברים נטענים.

מכונות עטיפה מסוג זרוע מסתובבת: במכונות אלו המשטח מונח על הקרקע והמכונה עוטפת את המשטח תוך כדי סיבוב זרוע עם הסטרץ' סביב המשטח. בזכות אופן העבודה הזה, ניתן לעטוף כל משטח הרבה יותר מהר מאשר במה מסתובבת. אחד היתרונות הנוספים שהמשטח עומד סטטי ולכן לא פועלים עליו כוחות אינרציה תוך כדי הסיבוב ולכן תמיד ייעטף טוב יותר מבמה. מכונה זאת יכולה להיות חצי אוטומטית, אוטומטית עצמאית או אוטומטית כחלק מקו מסועים.

מכונת עטיפה מסוג טבעת מסתובבת (Ring Wrapping machine): מכונות אלו הינן אוטומטיות בלבד והם פועלות בצורה משולבת בקו אריזה. המשטח מובל לתוך המכונה על ידי מערכת המסועים. גליל הסטרץ' שמסתובב על טבעת היקפית אופקית עוטף את המשטח. בשיטה זאת תהליך העטיפה נעשה במהירות רבה ולכן ההספק הכולל גדול במיוחד. מכונה מסוג זה פחות נפוצה בגלל עלותה הגבוהה והמקום שהיא דורשת.

מכונת עטיפה היקפית אנכית (Vertical Ring wrapping Machine): המוצר נכנס למכונה על גבי מסוע, המכונה עוטפת אותו תוך כדי ההתקדמות בתנועה סיבובית אנכית. צורת עטיפה מצוינת לפרופילים, צינורות, צמיגים, מוצרים מגולגלים כגון שטיחים וכד'. למכונה אפשרות חצי אוטומטית או אוטומטית משולבת בקו ללא מעורבות עובד.

מכונת עטיפה הוד-סטרץ' (stretch hood): מכונת עטיפה בשכבה אחת לקצב עבודה גבוה. המכונה מייצרת שקית או שרוול לפי גובה המשטח, מותחת אותו לצדדי ומשחילה כמו גרב על גבי המשטח. גובה המשטחים יכול להיות אחיד או משתנה, כמו כן מידת האורך והרוחב יכולות להיות שונות- ובהתאם לכך תיוצר המכונה (עם גליל אחד, שניים או שלושה גלילים, בעלי מאפיינים שונים). מכונת הוד-סטרץ' תהיה משולבת בדרך כלל בקו ייצור רציף.

כיצד אדע איזה מכונת עיטוף היא האידיאלית והנכונה עבורי?

בחירת מכונה מתאימה לאופי הפעילות של לקוח מסוים, צריכה להיעשות מתוך הבנת כל האלטרנטיבות על יתרונותיהן וחסרונותיהן. בראש ובראשונה בכדי לאפשר זאת, יש להבין היטב את כל המגוון הקיים וכן שכל אחת מהאפשרויות תהיה ברת יישום. כאשר בחירת הפתרון המתאים נעשית מתוך מעט אפשרויות, כי נוהגים לייבא מגוון מצומצם, התוצאה, שבמרבית המקרים לא תהיה תתאים באופן המיטבי. חשוב לא פחות הוא נושא השירות לאחר המכירה. יש לברר האם הספק יכול לתמוך בשירות הוגן לאורך שנים ולהחזיק חלקי חילוף במלאי כדי שהמכונות ימשיכו לפעול כאשר צריכים אותן.

בבואך לבחור את המכונה הנכונה לצרכיך, עליך לענות על מספר שאלות ובעיקר חשוב להבין מהן האלטרנטיבות:

  1. עלות הסטרץ החודשית כיום
  2. סוגי המשטחים (גודל, מבנה, משקל וכו)
  3. סוג הסחורה הנארזת
  4. צורת השינוע באתר (אל המכונה וממנה)
  5. דרישות לקוחות
  6. אופן אחסון הסחורה (פנים/חוץ, מידוף גבוה/נמוך וכו)
  7. מספר משטחים בחודש
  8. מיקום המכונה
  9. כיצד המכונה תשתלב הכי טוב כחלק מהתהליך
  10. רמת המפעילים והאם יש צוות אחזקה קבוע
סגירת נגישות